سمینار آموزشی راهکارهای مدیریت تغذیه و اقتصادی در گله گاو شیری

سمینار آموزشی راهکارهای مدیریت تغذیه و اقتصادی در گله های گاو شیری در آخرین روز از مردادماه سال 1395 در استان قم برگزار گردید.

سمینار مدیریتی و تغذیه ای در استرس گرمایی

در جهت افزایش توان علمی و فنی مرغداران و کارشناسان طیور استان قم، شرکت برسا با همکاری شرکت شفا مهر پایا اقدام به برگزاری سمیناری تحت عنوان راهکارهای مدیریتی و تغذیه ایی در پیشگیری از استرس گرمایی در هتل پاسارگارد قم نمود. آقای مهندس موسوی سخنران سمینار ضمن تشریح برخی از مشکلات و موانع در زمینه پرورش طیور در نواحی گرم کشور بخصوص استان قم، برخی از راهکارهای مدیریتی و تغذیه ایی برای مقابله با استرس گرمایی را به مرغداران محترم استان ارائه نمود.

استرس گرمایی

 

         برسا

 

همچنین در حاشیه این سمینار کلاس آموزشی نرم افزار آمینوفید در محل سالن آموزش سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان قم برگزار گردید که مورد استقبال کارشناسان قرار گرفت و نتایج رضایت بخشی به همراه داشت.

نرم افزار آمینوفید

مرغ ارگانیک:

مرغ ارگانیک همان "مرغ سبز" نیست. چرخه تولید مرغ ارگانیک در کشور وجود ندارد و مرغ سبز فقط مرغ بدون آنتی بیوتیک است.
شیرین میش مس کارشناس کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با بیان مطلب فوق اظها رداشت: مرغ ارگانیک در طی مدت پرورش باید از اب و دانه ارگانیک مصرف کند در حالی که مرغ سبز به مرغی گفته می شود که در مدت پرورش 45 روزه آن از آنتی بیوتیک و داروهای ضد کوکسی سیوزی استفاده نشده است.

وی ادامه داد: معمولا مرغداری ها برای پیشگیری از ابتلا مرغ ها به کوکسیدیوزی به نوعی بیماری انگلی سیو از آنتی بیوتیک ها استفاده می کنند که باقیمانده آن در مرغ قبل از کشتار برای انسان مضر است.

اما در پرورش مرغ سبز از هیچ انتی بیوتیکی استقاده نمی شود این کارشناس کشاورزی با بیان اینکه دو سال است پرورش و عرضه مرغ سبز در کشور آغاز شده است اضافه کرد: این مرغ ها در طول دوره پرورش توسط نمایندگان سازمان دامپزشکی سه بار آزمایش می شوند.

اگر در هر سه نوبت داروهای نامبرده در بدنشان وجود نداشته باشد مجوز عرضه به عنوان مرغ سبز را دریافت می کند.

تخم مرغ و افزایش قدرت بینایی

تخم مرغ و افزایش قدرت بینایی

در جدیدترین تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان امریکایی گزارش جالبی در مورد ارتباط مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ و افزایش قدرت بینایی یافت شده است. طبق یافته های پزشکی دو ترکیب، نقش بسیار مهمی در سلامت چشم و سیستم بینایی ایفا می کند. دو آنتی اکسیدان لوتئین و زئاگزانتین که از خانواده کارو تنوئیدها بشمار میروند به میزان فراوانی در تخم مرغ و سبزیجات برگ سبز یافت می شوند. بررسی ها نشان می دهند لوتئین موجود در تخم مرغ به مراتب جذب بهتری نسبت به سبزیجات دارد. لذا خوردن روزانه یک عدد تخم مرغ به حفظ سلامت چشم ها کمک قابل توجهی می کند.

اولین نفری باشید که مطلع می شود

لطفا نام خود را کامل وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را بصورت صحیح وارد کنید
لطفا شماره موبایل خود را بصورت صحیح وارد کنید

ورود کاربران

با ما در ارتباط باشید

قم - میدان شهرداری به سمت آزادگان- خیابان علوی- جنب مسجد- پلاک111

کدپستی:3718177674

تلفن:  25 - 02536553923

تلفن همراه: 09126515536