ضد کوکسیدیوز فیت مکس کوکس

سلامت دام و طیور در ارتباط مستقیم با سلامت دستگاه گوارش می باشد. عملکرد مناسب دستگاه گوارش با هضم و جذب بهتر مواد غذایی در روده نقش کلیدی در رشد، تولید و کلیه عملکردهای گله دارد. کوکسیدیوز تهدید بزرگی برای صنعت پرورش دام و طیور محسوب می شود که با آسیب رساندن به مخاط دستگاه گوارشی باعث اختلال در هضم و جذب مواد، تلفات و کاهش تولید میگردد.

باکتری های ایجاد کننده کوکسیدیوز با ایجاد تغییرات ساختاری و ناهنجاری در سلول های روده منجر به از بین رفتن مخاط، کوتاه شدن پرزهای روده در منطقه عفونت می شود. این باکتری ها با اختلال در روند جذب پروتئین میزان پروتئین پلاسما را به طور قابل توجهی کاهش می دهد و با اختلال در روند جذب پروتئین و کاهش جذب گلوکز دام و طیور دچار افت شدید تولید می شوند. در عفونت های روده ایی پراکسیداسیون لیپیدی افزایش می یابد که در نتیجه فعالیت آنزیم های سوپر اکسی دسموتاز و کاتالاز کاهش می یابد که به معنی افزایش رادیکالهای آزاد و بروز استرس و ایجاد التهاب می شود.

ضدکوکسیدیوز در طیور
ترکیب گیاهی فیت مکس کوکس با دارا بودن برخی از مواد موثره گیاهی در عفونتهای کوکسیدیوزی موجب مهار فعالیت گونه های ایمریا و افزایش وزن گیری می شود. مصرف مداوم این نوع ترکیبات منجر به افزایش پاسخ های ایمنی و کاهش معنی دار میزان تولید سیتوکین های التهابی و در نتیجه کاهش شدت جراحات روده ایی در طول دوره عفونت می گردد. فیت مکس کوکس منجر به کاهش بروز اسهال از طریق بهبود عملکردهای آنزیم های متابولیسمی و بهبود شرایط محیطی روده به نفع فلور میکروبی مفید می شود.

ترکیبات گیاهی فیت مکس کوکس به شرح ذیل می باشد:

سینامالدئید

از ترکیبات معطر می باشد که از گیاه دارچین استخراج شده است. این ترکیب با ایجاد تغییرات ساختاری در غشا میکروبی و نفوذ به داخل سلول، منجر به از بین رفتن باکتری های گرم مثبت و منفی و قارچ ها می شود. این ترکیب بر روی فلور میکروبی مفید روده تاثیر منفی نمی گذارد.
سینامالدئید با تحریک تکثیر سلولی در تیموس، طحال و بورس فابریسیوس تیتر ایمنوگلوبین های سرمی را در خون افزایش می دهد. از دیگر خاصیت های این ترکیب تقویت مکانسیم های آنتی اکسیدانی به وسیله القا فعالیت آنزیم های آنتی اکسیدانی می باشد که از پراکسیداسیون بافت لیپیدی از جمله اسیدهای چرب غیراشباع جلوگیری کرده و منجر به افزایش اسیدهای چرب غیراشباع و امگا 6 در سرم خون و گوشت میشود. این ترکیب تنظیم کننده متابولیسم کلسترول در بدن نیز می باشد. سینامالدئید با دارا بودن خاصیت ضدمیکروبی و بهبود شرایط دستگاه گوارش به کاهش بروز اسهال کمک کرده و از طرفی با افزایش ایمنی در دام، درصد تلفات در گله را به طرز معنی داری کاهش می دهد.

کورکومین

یک ترکیب آنتی اکسیدانی، استخراج شده از زردچوبه می باشد. این ترکیب بر سیستم آنتی اکسیدانی و فعالیت های اکسیداتیو تاثیرگذار می باشد. اخیرا نشان داده شده است که فعالیت آنتی اکسیدانی این ترکیب از ویتامین E نیز بیشتر است. استفاده از این ترکیب در جیره منجر به افزایش غلظت HDL کلسترول و کاهش غلظت LDL کلسترول می شود. کورکومین با کاهش فعالیت اکسیداتیو و بهبود عملکرد لیپیدهای خون، می تواند به عنوان ترکیبی مناسب در شرایط گرم و خشک در جیره طیور جهت جلوگیری از عوارض ناشی از تنش گرمایی استفاده شود. کورکومین باعث افزایش میزان هموگلوبین خون می شود که بهبود جریان اکسیژن از طریق سیستم گردش خون را در پی دارد. همچنین این ترکیب با کاهش وزن نسبی قلب منجر به کاهش ابتلا به آسیت و سندرم مرگ ناگهانی در نژادهای گوشتی می شود.

پایپرین

ماده موثره موجود در فلفل سبز می باشد. این ماده دارای اثرات محافظت بافتی در برابر تغییرات اکسیداتیو است و از طریق ممانعت از عمل رادیکال های آزاد دارای اثرات ضد التهابی می باشد. این ترکیب با اثر بر روی آفلاتوکسیکوزیس منجر به کاهش معنی دار جراحات کبدی و اثرات مخرب توکسین ها بر گلبول های سفید می شود. پایپرین دارای اثرات ضد درد و تب بری است. این ترکیب با افزایش ارتفاع پرزهای روده ای و تحریک ترشح آنزیم های گوارشی منجر به جذب بهتر ویتامین ها و آمینواسیدها در روده می شود.

کاپسیکوم

ماده استخراج شده از فلفل قرمز می باشد که مقاومت بدن در برابر سالمونلا و تهاجم این باکتری به بافت روده را افزایش می دهد. این ترکیب دارای مقادیر بالایی از فلاوونوئید می باشد که اثرات آنتی اکسیدانی بالایی را نشان می دهد. کاپسیکوم منجر به تحریک اشتها و بهبود ضریب تبدیل می شود. این ترکیب منجر به افزایش پروتئین تام سرم خون شده که نشان دهنده هضم بهتر مواد غذایی می باشد. مصرف همزمان این ماده به همراه کورکومین در التهابات نکروتیک روده منجر به کاهش سطح جراحات گوارشی و کاهش فاکتورهای التهابی در سرم خون می شود.

مزایای استفاده از فیت مکس کوکس

1- ضد التهاب
2- ضد کوکسیدیوز
3- محرک رشد
4- آنتی اکسیدان
5- بهبود سلامت دستگاه گوارش

نحوه مصرف:
طیور گوشتی: 1-2 کیلوگرم در تن
تخمگذار: شرایط نرمال 1 کیلوگرم در تن ، شرایط استرس و بیماری 2 کیلوگرم در تن

گروه علمی شرکت برسابهین رشد ساز آرین

در صورت هرگونه سوال در مورد این محصول با ما تماس بگیرید

لینک کانال شرکت برسا: https://telegram.me/bersaqom